Startup finantat in cadrul proiectului ASTRENE - Proiect cofinantat din Fondul Social European prin Programul Operational Capital Uman 2014-2020

Tottenham a eliminat echipa Chelsea din Cupa Ligii

Tottenham a învins, marţi, pe teren propriu, după loviturile de departajare, echipa Chelsea, calificându-se în sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei.   Chelsea a deschis scorul în minutul 19, prin Timo Werner, dar gazdele au egalat în minutul 83, prin Erik Lamela.… Citeste mai mult

Ana Bogdan, Sorana Cîrstea, Monica Niculescu şi Irina Bara joacă marţi, în primul tur la Roland…

Jucătoarele de tenis Ana Bogdan, Sorana Cîrstea, Monica Niculescu şi Irina Bara vor evolua, marţi, în primul tur la Roland Garros. În primul meci de pe terenul 7, de la ora 12.00, Ana Bogdan, locul 93 WTA, va juca împotriva sportivei Timea Babos (Ungaria, 107 WTA). Tot pe acest… Citeste mai mult

Serena Williams s-a calificat în turul doi la Roland Garros

Jucătoarea americană de tenis Serena Williams, cap de serie numărul 6 şi locul 9 mondial, s-a calificat, luni, în turul doi al turneului de la Roland Garros.   Williams a trecut în runda inaugurală de compatrioata sa Kristie Ahn, locul 101 mondial, scor 7-6 (7/2), 6-0, după o oră şi… Citeste mai mult

Flamengo are 16 jucători pozitivi la Covid-19 şi a cerut amânarea meciului cu Palmeiras

Gruparea Flamengo a cerut amânarea meciului de duminică, din campionatul Braziliei, cu Palmeiras, după ce 16 jucători au fost testaţi pozitiv la Covid-19. De asemenea, antrenorul şi medicul au fost testaţi pozitiv. Însă Palmeiras a refuzat amânarea meciului. "Nu ne surprinde că… Citeste mai mult

Încă un jucător de la FCSB a fost testat pozitiv cu noul coronavirus

Încă un jucător de la FCSB a fost testat pozitiv la noul coronavirus. Conform gsp.ro, este vorba despre atacantul Alexandru Buziuc, în vârstă de 26 de ani. Luni, Buziuc a început să se simtă rău, prezentând simptome specifice coronavirusului, precum dureri de cap şi febră.… Citeste mai mult

Roland Garros: Marius Copil, eliminat în primul tur al calificărilor

Tenismenul Marius Copil, locul 198 ATP, a fost elimimat, luni, în primul tur al calificărilor la Roland Garros. El a fost învins, cu scorul de 6-2, 6-1, de slovacul Filip Horansky, locul 174 ATP, după un meci de o oră şi cinci minute. Copil va primi un premiu de 10.000 de euro pentru participarea… Citeste mai mult

Olaru şi Friedsam au pierdut finala de dublu la Roma

Raluca Olaru şi germana Anna-Lena Friedsam au pierdut, duminică, finala de dublu a turneului de categorie Premier 5 de la Roma. Olaru şi Friedsam au fost învinse de echipa favorită principală, Su-Wei Hsieh/Barbora Strycova (Taiwan/Cehia), scor 6-2, 6-2, într-o oră şi trei minute. Pentru… Citeste mai mult

FC Botoşani a fost eliminată de Shkëndija, scor 0-1, în turul doi preliminar al Ligii Europa

Formaţia FC Botoşani a fost eliminată, joi seară, pe teren propriu, de echipa din Macedonia Shkëndija, scor 0-1 (0-1), în turul doi preliminar al Ligii Europa, meci la care botoşănenii au fost în superioritate numerică din minutul 67.   Golul a fost marcat de Ibrahimi, în… Citeste mai mult

FCSB - 7 cazuri de coronavirus

Gruparea FCSB a anunţat marţi că în urma testelor efectuate înaintea partidei cu Baccka Topola, din preliminariile Europa League la fotbal, au fost înregistrate şapte rezultate pozitive, dintre care şase aparţin membrilor din staful tehnic. "FCSB anunţă că, în urma testării… Citeste mai mult

Marcos Acuna a fost transferat de la Sporting Lisabona la FC Sevilla

Fundaşul stânga Marcos Acuna a fost transferat de FC Sevilla de la Sporting Lisabona, el semnând un contract pe patru sezoane. În vârstă de 28 de ani, internaţionalul argentinian a disputat 36 de meciuri în toate competiţiile pentru Sporting în sezonul trecut. El… Citeste mai mult

FCSB a fost învinsă de FC Voluntari, scor 2-1, în Liga I

Formaţia FCSB a fost învinsă, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), de echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a treia a Ligii I. Golurile învingătorilor au fost marcate de Mailat ’29 şi Ricardinho ’64. Pentru FCSB a înscris Man, în… Citeste mai mult

Ronaldo: Un record pe care îl căutam

Atacantul portughez Cristiano Ronaldo a devenit, marţi, primul fotbalist european care depăşeşte o sută de goluri marcate la echipa naţională. "Acestea sunt două goluri importante pentru că am reuşit să ajung la acest record pe care îl căutam", a declarat cvintuplul Balon de Aur, la… Citeste mai mult