Startup finantat in cadrul proiectului ASTRENE - Proiect cofinantat din Fondul Social European prin Programul Operational Capital Uman 2014-2020

• Autor: alex

• Publicat: 02-Mar-2021

• Vizualizari: 668

Gaziantep, cu Toşca şi Maxim titulari, a învins, în inferioritate numerică, echipa Genclerbirligi, scor 2-1, în campionatul Turciei

Gaziantep a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Genclerbirligi, într-un meci din etapa a XXVIII-a campionatului turc de fotbal SuperLig.

Oaspeţii au condus cu 1-0, după golul reuşit de Sandro Lima, în minutul 18. Fosta echipă a lui Marius Şumudică a rămas în zece jucători, în minutul 58, după eliminarea lui Kevin Mirallas, apoi a întors scorul în inferioritate numerică, prin Ozer '60 şi Jefferson '80.

La Gaziantep, fundaşul Alin Toşca şi mijlocaşul Alexandru Maxim au fost titulari. Primul a jucat tot meciul, iar al doilea a fostschimbat în minutul 84, cu Roderick.

După acest succes, Gaziantep a urcat pe locul 7 pe locul 6, cu 43 de puncte. Genclerbirligi rămâne pe locul 20, penultimul, cu 21 de puncte.

Lider este Galatasaray, cu 57 de puncte, echipă urmată de Beşiktaş şi Fenerbahce, cu câte 54 de puncte.