Startup finantat in cadrul proiectului ASTRENE - Proiect cofinantat din Fondul Social European prin Programul Operational Capital Uman 2014-2020

• Autor: alex

• Publicat: 04-Mar-2021

• Vizualizari: 774

Lille a învins pe Olympique Marseille, scor 2-0, şi se menţine pe primul loc în Ligue 1. Golurile au fost marcate în minutele 90 şi 90+1

Lille a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Olympique Marseille, în etapa a XXVIII-a a capionatului francez Ligue 1.

Golurile au fost marcate de canadianul Jonathan Davis, în minutele 90 şi 90+1.

Şi PSG a câştigat meciul din acestă etapă, scor 1-0, în deplasare, cu Bordeaux. Pablo Sarabia a înscris golul, în minutul 20.

În schimb, Monaco, altă echipă din plutonul fruntaş, a fost învinsă, în deplasare, de Starsbourg, cu scorul de 1-0. A marcat Guilbert, în minutul 90+1.

Alte rezultate ale unor meciuri jucate miercuri: Nantes - Reims, scor 1-2, şi Montpellier - Lorient, scor 1-1.

În urma acestor rezultate, Lille se menţine pe primul loc, cu 62 de puncte, echipă urmată de PSG, cu 60 de puncte, Olympique Lyon, cu 59 de puncte, şi Monaco, 55 de puncte.